Nieodpłatna pomoc prawna

Ośrodek Pomocy Społecznej w Poroninie informuje, że mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji. Na terenie Powiatu Tatrzańskiego działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego prowadzona w części przez przez organizację pozarządową STOWARZYSZENIE SURSUM CORDA

Każdy może napotkać trudności prawne i znaleźć się w kłopotliwej sytuacji. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na płatną poradę kancelarii prawnej. Dlatego warto wiedzieć, że darmowa pomoc prawna jest w zasięgu ręki! 

Kto może skorzystać z pomocy?

  • osoba fizyczna po złożeniu oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej ( bez obowiązku dokumentowania dochodów)
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jeśli w przeciągu ostatniego roku nie zatrudniały innych osób ( po złożeniu takiego oświadczenia).

Na wizytę w punkcie należy się wcześniej zarejestrować się telefonicznie nr tel. 1820 239 14.

W okresie epidemii nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie są udzielane zdalnie za pomocą środków komunikacji na odległość (telefon, mail, komunikator internetowy, itp.)

Od dnia 1 lipca 2021r. ponownie zastają otwarte stracjonarne punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

Dowiedz się więcej na:

https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-darmowej-pomocy-prawnej,

https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/nieodplatna-pomoc-i-porady/

https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna


Skip to content